Skoro tu jesteś, to pewien się zastanawiasz kim jestem, skąd czerpię wiedzę i jakim w ogóle prawem rozpisuję się o marketingu muzycznym w Internecie?

Sprawa jest dość prosta.

Dawno, dawno temu… no, dobra, jakieś 7 lat temu zacząłem pracę w agencjach marketingowych i domach mediowych. Zajmowałem się w nich głównie mediami społecznościowymi, Facebook Ads oraz content marketingiem w mediach społecznościowych. Pracowałem we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie dla takich agencji jak Qantum, Digital One (obecnie Deloitte Digital), ZenithOptimedia oraz K2 Media. W czasie pracy w korpo miałem okazję współpracować przy działaniach m.in. dla Euro RTV AGD, Pepsi, Lipton, Estee Lauder, L’Oreal i tak dalej.

Zanim jednak pracowałem w korpo polski hiphop skradł moją duszę praktycznie w całości. Matura ustna była chyba najbardziej niespodziewanym performancem (no dobra, poza moim ślubem) jaki wykonałem. Oczywiście tematem był polski hip-hop, a konkretnie środki stylistyczne używane przez polskich raperów. Liceum to był jednak przedsmak. Prawdziwego bólu głowy przysporzyłem wykładowcom na Uniwersytecie Opolskim, gdzie studiując historię obroniłem licencjat pisząc pracę o historii opolskiego hiphopu – i obroniłem ją nie posiadając praktycznie żadnych źródeł poza wywiadami z raperami i informacjami zawartymi w Internecie.

Tak ten hp-hop gra mi w duszy do dziś. A co robię właśnie dzisiaj?

Odpowiadam za wydawnictwa wytwórni DistrictAREA, w której zdarzyło się już odebrać Złote i Platynowe Płyty. Wydajemy takich wykonawców jak Polska Wersja, Włodi, Dixon37 i paru(nastu) innych. Wydawanie płyt to jednak nie wszystko.

Przyznaję się publicznie – zwariowałem na punkcie content marketingu w social media oraz analityce. Siedzę w Excelach, wyciągamy wnioski, buduję złożone formaty dystrybucji treści, koncepcje komunikacji dla muzyków i ich płyt i tak dalej. Nie zawsze się udaje – takie jest jednak ryzyko testowania nowych rozwiązań, po których zawsze należy wyciągnąć wnioski.

Przez wyżej wymienioną zajawkę mogę być czasem oderwany od rzeczywistości – tak już jednak mam, że w każdej chwili staram się analizować możliwości, rozwiązywać problemy i… krok po kroku budować karierę artystów, z którymi współpracuję.