Nie wątpię, że Kamil Bednarek swój pierwszy milion może mieć na koncie od dawna. Jednak na Facebooku przebił go dopiero kilka dni temu, tym samym stając się pierwszym polskim muzykiem, który przekroczył tę magiczną dla nas granicę. Jak to jednak wygląda od „wewnątrz”? Czy na pewno jest taki dobry?

Nigdy wielkim malarzem ani dobrym grafikiem nie będę – mam trudności z doborem rzeczy, a co dopiero z doborem grafik. Na całe szczęście są jednak specjalne programy, które ułatwiaja przygotowanie infografik. To co ja skleiłem ciężko takową nazwać, ale sądzę, ze dowiecie się z niej paru rzeczy 🙂

Dane dotyczą okresu od 1 września do 30 listopada 2013. Na skok popularności Kamila na pewno wpływ miała kampania Play’a oraz sukcesy piosenek „Dni, których jeszcze nie znamy” i „Cisza”, które na samym YouTube mają już łącznie ponad 20 milionów wyswietleń, a dodatkowo grane są we prawie wszystkich stacjach muzycznych i radiach w Polsce.

Patrząc na statystyki w oczy rzucają się dwie liczby – prawie 400 tysiecy nowych fanów i zaledwie… 24 komentarze. Fani niestety nie będą mieli okazję porozmawiać ze swoim idolem – konsekwentnie nie udziela się on pod swoimi postami, ograniczając się jedynie do publikacji zdjęć i swoich utworów. Czy to dobrze czy źle? To już oceńcie sami.

Dobra, koniec gadania – poniżej infografika, a w komentarzach czekam na Wasz feedback – co poprawić, jakie dane dodać etc. I tak, chcę robić takich grafik więcej – chociaż nie wykluczam, że skorzystam z pomocy profesjonalnego grafika, by nie razić Was moimi marnymi umiejętnościami w kwestii designu 😉

Milion fanów Bednarka na Facebooku - infografika opublikowana na maciejdziedzic.pl

Milion fanów Bednarka na Facebooku – infografika opublikowana na maciejdziedzic.pl